MESLEKİ EĞİTİM SEMİNERLERİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

22 May 2015 Haberler

MELİG projesi kapsamında 20 – 21 Mayıs 2015 tarihleri arasında Seydikemer’de Mesleki Eğitimin Sunduğu Avantajlar Konulu Seminer Programı ve Film gösterimi faaliyeti gerçekleştirildi. 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen seminer programı kapsamında Meslek Lisesi İş'inin Güvencesi Projesi Bilgilendirme Sunumu FTSO MELİG Proje Koor. Yard. P.Gözde Ünsalan tarafından yapıldı. "Meslek,  Meslek Seçimi ve Meslek Liseleri" Semineri Fethiye Rehberlik ve Araştırma Merkezi Reh. ve Psi. Dan. Hiz. Böl. Bşk. Pınar Özmen tarafından verildi. "İşiniz, Gücünüz Olsun" Semineri İzgören Akademi Kurumsal Projeler Yöneticisi -Eğitmen Oytun Yumşak tarafından verildi.

 

Toplam 4 okulun öğrencilerinin katıldığı seminer programı Seydikemer bölgesindeki okullarda düzenlendi.

Gölbent Ortaokulu

Alaçat Ortaokulu

Seydikemer Şehit Gürcan Ortaokulu

Kumluova Ortaokulu

Karadere Ortaokulu

Seydilkemer Şehit Gürcan Akan Ortaokulunda düzenlenen seminere Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San ve Şube Müdürü Ali Öğütveren de katılmıştır.

Kumluova’da düzenlenen seminere, Proje Koordinatörü Meltem Şimşek, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Füsun Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Grup Başkanlığından Uzman Öğretmen aynı zamanda MELİG Projesi Tematik İzleme Uzmanı Levent Tolay katılmıştır.

Çocuklara MELİG proje ekibi ve RAM Pdr. Pınar Özmen tarafından hazırlanan meslek tanıtım rehberi, kalemlik seti ve defter dağıtıldı. Seminer sonunda çocuklara dondurma ikram edilmiştir.

”Bu yayının içeriğinden yalnızca Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası sorumludur ve bu içerik hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Türkiye Cumhuriyeti’nin görüş ve tutumunu yansıtmamaktadır.”

© 2015 MELİG Meslek Lisesi İş'inin Güvencesi. Tüm Hakları Saklıdır.